Mobil Dünya

Powerbank Kaç mAh Alınmalı? [Nedenleri]


Powerbank, yani taşınabilir şarj cihazları piliniz için bir depo görevi görmektedir. Bu taşınabilir şarjlar sayesinde telefonunuzu duvardan gelen bir elektrik gücüne değil taşınır bir güç bankasına bağlayabilirsiniz ve pilinizi her koşulda doldurabilirsiniz. İnsanların çoğunun bir powerbank almasının nedeni telefonun şarjı azaldığı veya bittiği zaman herhangi bir elektrik prizi bulmaya gerek duymadan telefonlarını şarj edebilmek istemesidir. Ayrıca powerbankler kolay bir şekilde taşınabilir olması da büyük bir avantajdır. Akıllı telefonunuzu çok fazla kullanıyorsanız veya sık sık evden, ofisten uzaktaysanız mutlaka bir powerbankınız olmalı. Peki iyi bir powerbank kaç mAh olmalı? Powerbank Kaç mAh Alınmalı?

Powerbanklerde pilin boyutu içerisinde ki güçle ilgilidir ve çoğu güç bankasının ön tarafında kaç mAh olduğunu belirtir. En çok bilinen Powerbank boyutları 2.000 mAh ile 10.000 mAh arasındadır. Hatta 26.000 mAh olanları bile bulunmaktadır. Peki bunlardan en çok hangisi sizin işinize yarar? Hangi powerbankı alsanız size yeterli olur? nedenlerine artı ve eksi olarak bakalım.

Powerbank Kaç mAh Alınmalı

Powerbank Kaç mAh Alınmalı?

Küçük (2500-3000 mAh)

2500-3000 mAh büyük sayılmayan küçük bir güç bankasıdır. Çoğu akıllı telefon için yeterli olacak enerjiyi depolayacak bir alana sahiptir.

  • Artıları: Maliyet olarak uygundur ve boyutları da genellikle küçüktür. Çantanıza ve cebinize kolaylıkla koyup taşıyabilirsiniz.
  • Eksileri: mAh büyük boyutlu olmadığı için şarj gücü çok yüksek değildir.
  • Kim için iyi olur?: Yalnızca ara sıra kullanılmak üzere acil durumlarda kullanmak isteyenler için son derece idealdir.

Orta (3500- 10.000 mAh arası)

Orta büyüklükte bir güç bankası size 3500 ila 6500 mAh arasındadır ama bu 10.000 mAh değerine kadarda çıkabilir.

  • Artıları: Akıllı telefonlarını günde en az bir kereden fazla şarj etmeye ihtiyaç duyanlar için son derece ideal bir boyutdur.
  • Eksileri: Tek eksik maliyetinin küçüğüne göre daha fazla olmasıdır.
  • Kim için iyi olur?: Gün boyunca akıllı telefonunu birden fazla şarj etmeye ihtiyaç duyanlar için oldukça iyi bir seçenektir. Bununla birlikte bir kaç günlük kampa, seyahate gidiyorsanız küçüğüne göre telefonunuza daha fazla şarj imkanı sağlar.

Büyük (10.000 mAh+)

10.000 mAh ve üzeri olan Powerbankler büyük bir güç imkanı sağlayacaklardır ancak küçük ve orta boyutlulara göre daha pahalı ve ağırdırlar.

  • Artıları: Büyük bir güç sağlar. Bir kaç gün boyunca prizden uzak kalsanız bile akıllı telefonunuzu veya tabletinizi şarj edecek kadar güç sahibi olmuş olursunuz.
  • Eksileri: Kapasitesi çok büyük olduğu için fiyatı da o yönde pahalıdır. Ve daha büyük boyutlular, küçük boyutlulara göre daha ağır olacağı için kolay taşıma özelliği çok fazla değildir.
  • Kim için iyi olur?: Bir gün içinde akıllı cihazını birden çok kez şarj etmeye ihtiyaç duyanlar için son derece idealdir.

İlginizi Çekebilir
Mobil Dünya

GB Whatsapp Plus Özellikleri Nelerdir? [Detaylı Liste]

GB Whatsapp Plus, Android uygulama marketi Play Store üzerinden ve APK dosyası olarak…
Read more
Mobil Dünya

Pil Şişmesi Çözümü Var mı?

Akıllı telefonda sık yaşanan sorunlardan birisi pil sorunlarıdır. Telefona enerji sağlayan ve…
Read more
Mobil Dünya

Şimşek Çakarken Telefon Kullanılır mı? [Deney Videosu]

Xiaomi deneylere devam ediyor. Çinli teknoloji şirketi geçtiğimiz günlerde diş macununun…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *