Android Telefonlar

Android Telefonun MAC Adresi Sürekli Değişiyor ÇÖZÜMÜ


Mac adresleri bir ağda ki cihazları tanımlamaktadır. Bu tanımlama sayesinde verinin nereye gönderileceğini bilinmektedir. Ayrıca MAC adresleri üzerinden cihazlar takip de edilebilir. Akıllı telefonlarda MAC adresleri, varsayılan olarak bir defa gelir ve bu adres değişiklik göstermez. Ancak bazı durumlardan kaynaklı olarak Android Telefonun MAC Adresi Sürekli Değişiyor hatası yaşanabilmektedir. Çok sık gözüken bir hata olmasa da bu hata ile karşılaşıldığı zaman ne yapılır ona göz atacağız.

Android Telefonun MAC Adresi Sürekli Değişiyor Çözümü

Android Telefonun MAC Adresi Sürekli Değişiyor

MAC adresleri her telefon için sabittir ve değiştirilmesi kolay değildir. Değiştirmek için telefonu rootlamanız gerekmektedir ki bu durum hiç önerilmez. Ancak bazı kullanıcılarda, MAC adresi telefon her yeniden başlatıldığında değişmektedir. Bu sorunu yaşayanlar için bir kaç çözüm yolu sunacağız.

Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Akıllı telefonunuzda ağ ayarlarında yaşanan bir sorun, mac adresinin sürekli değişiyor olmasına yol açabilir. Bunun için en temel çözüm ağ ayarlarını sıfırlamaktır.

1. Ayarlara girin.
2. Sistem’e girin.
3. Sıfırla seçeneğine dokunun.
4. “Wi-Fi, mobil ve Bluetooth” sıfırla seçeneğini seçin.
5. Ayarları sıfırlaya dokunun.

Son Uygulamaları Kontrol Edin

Telefonunuza yüklediğiniz uygulamalar üçüncü taraf uygulamalardır ve üçüncü taraf uygulamalar telefonlarda bazı ayarlarda değişiklik yapabilirler. Bundan dolayı yüklediğiniz son uygulamaları gözden geçirin ve MAC adresi sürekli değişiyor hatasına yol açabileceğini düşündüğünüz uygulamayı kaldırın ve hatanın devam edip etmediğini kontrol edin.

Android Son Sürümü Güncelleyin

Android sistem güncellemeleri sadece telefonun güvenliğini sağlamaz. Telefonda hataya sebebiyet veren bir çok sorunu da ortadan kaldırır. Eğer son sürümünüz güncel değil ise mac adresi değişiyor hatası ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken telefon hakkında kısmından en son sürümü kontrol edip, gerekli güncelleme işlemini gerçekleştirmenizdir.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Akıllı telefonlarda yaşanan sorunların çözümü için en son tercih edilen fabrika ayarlarına sıfırlama etkili bir yöntemdir. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek sistemsel yaşanan tüm hataları da temizlemiş olursunuz. Bu işlemi yukarıda ki ağ ayarlarını sıfırlama seçeneğinde ki adımları takip ederek yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın.

Servise veya Ustaya Götürün

Yukarıda ki tüm çözümleri uyguladınız ve halen mac adresi sürekli değişiyor sorununu yaşıyorsanız telefonunuzu güvenilir bir ustaya götürmeniz gerekmektedir. Veya halen devam ediyorsa üretici servisine gönderebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *