Android Telefonlar

Android Telefon SIM Kart Okumuyor [ÇÖZÜM]


Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte sorunları da aynı orantı da ilerledi. Bu sorunlardan birisi ise telefonlarda sim kartı okumaması veya görmemesi. Yeni nesil telefonlarda sim kart modelleri, eski nesil telefonlara göre küçülme gösterdi. Yani çip büyüklüğünde sim kartlar artık telefonlarda oluyor ve bu da sim kartın görünmemesine neden oluyor. Olay aslında çok basit…

Telefonum SIM kartı okumuyor?

Sorunu ile karşılaştıysanız yapmanız gereken çok teknik detaylar değildir. İlk olarak sim kartı tekrar telefonunuzdan çıkartın ve yuvasına daha düzgün bir şekilde yerleştirin. Bu işlem oldukça önemlidir çünkü yukarıda bahsettiğimiz gibi yeni nesil telefonlarda çip büyüklüğünde sim kartlar olduğu için yerleşimi doğru şekilde yapılmıyor. Doğru bir şekilde yerleştirdikten sonra telefonu tekrar başlatın artık sim kartınız okunmaya başlayacaktır.

Doğru bir şekilde taktım ancak telefonum yine sim kartı okumuyor diyorsanız, telefonunuzun bataryasını, sim kartını çıkartıp 15-20 dk bir yerde bekletmeniz olacaktır. Telefon herhangi bir su,toz gibi dışarıdan etkilendiği zaman okuma mekanizmaları tam doğru çalışmayabilir.

Hata halen devam ediyorsa farklı bir sim kart takıp deneyiniz. İhtimal olarak sim kartınız bozulmuş olabilir. Bu da olumsuz sonuçlanırsa telefonuzu bir servise göstererek teknik bir çalışma ile sorun ortadan kalkacaktır.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

51 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *