Android Uygulamalar

Whatsapp Ses Dinlerken Ekran Kapanıyor


Whatapp sesli mesajları dinlerken ekran kapanıyor? veya Whatsapp görüntülü konuşurken ekran kararıyor? gibi hatalar dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp kullanıcılarının yaşadığı sorunlar arasında yer alıyor. Peki Whatsapp ekran kararması sorununun bir çözümü var mı? Böyle bir durum ile karşılaşıldığında kullanıcılar sorunu çözmek için neler yapmış ona bakalım.

İlk olarak bu durumun yaşanması herhangi bir problemin yaşandığını göstermemektedir. Ekran kararması akıllı telefonların yakınlık sensörü olmasından ortaya çıkan bir durumdur.

Whatsapp Ses Dinlerken Ekran Kapanıyor Ne Yapabilirim?

Whatsapp uygulaması telefonu kulağınıza götürdüğünüz de veya herhangi bir şeyler telefonun önünü kapattığınız da yakınlık sensörünü aktifleştirir ve ekranı kapatır. Bu, akıllı telefonunuzun yanağınıza değdiği zaman gereksiz dokunmalar veya tıklamaları önlemek içindir.

Whatsapp Ses Dinlerken Ekran Kapanıyor

Bu durumu yaşamamak için herhangi bir ayar bulunmamaktadır. Telefonun yakınlık sensörünü iptal etme gibi bir şansımız yok. Whatsapp Ses Dinlerken Ekran Kapanıyor ise bunu çözmenin kullanıcılar tarafından belirtilen tek yolu ekranın açık kalmasını sağlamak için hoparlör moduna alıp o şekilde dinlemek olacaktır veya ekranı yakınlık sensörünün algılanmaması için biraz uzakta tutabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir
Android Uygulamalar

Android Whatsapp Avatar Oluşturma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarını elinde bulunduran Meta, Whatsapp Avatar…
Read more
Android Uygulamalar

Google Maps Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

Google Maps, yani Google Haritalar belki de son yılların en önemli yazılımlarından birisidir.
Read more
Android Uygulamalar

Samsung Galaxy Store Uygulama İndirmiyor ÇÖZÜMÜ

Samsung akıllı telefonlarda varsayılan olarak gelen Samsung Galaxy Store son yıllarda kendisini…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *