Android Telefonlar

Telefon Ekranında Dikey Çizgiler Çıkıyor? [ÇÖZÜM]


Akıllı telefonların ekranları darbelere en çok maruz kalan ancak darbelere karşıda en dayanıklı materyaller ile üretilen yerlerin başındadır. Çünkü ekranla ilgili herhangi bir problem yaşanıldığı zaman bu sorunun çözülmemesi telefon kullanımında çok büyük bir sıkıntı oluşturacaktır. Ayrıca ekranda yaşanan sorunlar ilerleyebilecek sorunlardır. Eğer sorunu çözmezseniz bu sorun daha da derinleşip ekranın tamamen çalışmaz hale getirebilir. Android telefonlarda yaşanan Telefon Ekranında Dikey Çizgiler Çıkıyor sorunu da bu ekran sorunlarından birisidir. Peki bu sorunun çözümleri nelerdir?

Akıllı telefonlarda sorunlar donanım ve yazılım olarak ikiye ayrılır. Yazılımla ilgili sorunları kullanıcılar kendi başlarına çözebilecekken donanımla ilgili sorunlarda uzman desteği alınması gerekiyor. Yazılım çözümlerine geçmeden mutlaka akıllı telefonunuzun yedeğini alınız.

Telefon Ekranında Dikey Çizgiler Çıkıyor Çözümleri

Telefon Ekranında Dikey Çizgiler Çıkıyor

Çözüm 1:

 • Telefonunuzu yeniden başlatın
 • Her konuda standart bir çözüm olsa da kullanıcılar bu sorunla karşılaştığında çözümlerden birisinin bu olduğunu belirtmişlerdir.
 • Yeniden Başlat” seçeneğine gidin ve telefonunuzun kendini yenilemesini sağlayın.

Çözüm 2:

 • Pil döngüsü
 • Akıllı telefonunuzu tam yani %100 dolana kadar şarj edin ve tam %0 boşalmasını sağlayın. Bu bir pil döngüsüdür ve kullanıcılar tarafından bu döngü tamamlandığı zaman ekranda çizgi problemlerinin kaybolduğu bildirilmiştir.

Çözüm 3:

 • Fabrika ayarlarına dönün
 • Ayarlara girin
 • Sisteme girin
 • Yedekle ve Sıfırla
 • Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğine dokunun

Not: Unutmayın, Fabrika Sıfırlaması tüm mobil verilerinizi silecektir. Bundan dolayı bu işlemi denemeden önce yedeğinizi almayı unutmayın.

Çözüm 4:

 • Cep hastanesine götürün
 • Yukarıda ki çözümler Android kullanıcıları tarafından denenip başarılı sonuçlar alınmış çözümlerdir ve yazılımla ilgilidir. Eğer telefonunuzda yukarıda ki çözümlere karşı Telefon Ekranında Dikey Çizgiler Çıkıyor sorunu devam ediyorsa güvenilir bir tamir merkezine götürün.

Yazımız Android kullanıcılarının uygulayıp çözüm sağladığı yollar ile hazırlanmıştır. Toplamda sorun ile karşılaşan 300’e yakın Android kullanıcına sorunun nasıl çözüldüğü sorulmuş ve en fazla çözüm yukarıdakiler ile sağlanmıştır. Umarım sizin içinde faydalı olur.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *