Android Telefonlar

Security Log Agent Nedir ve Nasıl Kaldırılır?


Bir Samsung akıllı telefon kullanıyorsanız, kullanımınız sırasında Security Log Agent ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Ve bunun akıllı telefonunuzda ne işe yaradığını merak ediyor olabilirsiniz. En temel cevap ile söyleyecek olursak sistemin çok önemli bir parçasıdır. Bu yazımızda Security Log Agent ne olduğunu ve kaldırılıp kaldırılamayacağına bakacağız.

Security Log Agent Nedir?

Security Log Agent, yani güvenlik kayıt aracısı veya temsilcisi anlamına gelen, Samsung akıllı telefonun güvenlik kayıtlarını kontrol eden yerleşik bir sistem uygulamasını ifade eder.

Security Log Agent Nedir

Bu güvenlik kayıt uygulaması, akıllı telefonun güvenliğine yol açabilecek yetkisi olmayan hareketleri, erişimleri ve kayıtları algılamaya ve tanımlamaya yardımcı olabilecektir.

Security Log Agent Önemi Nedir?

Bu tarz araçlar, akıllı telefonun arka planında çalışır ve kullanıcılar bu araçlarla günlük etkileşim içerisinde bulunmazlar. Ancak arka plana çalışırken tüm güvenlik kayıtlarını okur ve güvenlik riski taşıyan erişimleri tespit edip bildirim gönderebilir. Sıradan bir güvenlik bildirim mesajı “Yetkisiz eylemler tespit edildi” şeklindedir. Bu işlemleri geri almak için akıllı telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Security Log Agent Güvenli mi?

Arka planda çalışan bu uygulama bazı kullanıcılar tarafından bir casus yazılım olarak görülebiliyor. Ancak üçüncü taraf uygulamaların bu kadar arttığı bir ortamda Security Log Agent uygulamasının telefona verdiği destek son derece önemlidir. Çünkü üçüncü taraf uygulamaları ile bir çok izinsiz eylem gerçekleştirilip, istenmeyen kimlik avcılığı sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda bu uygulama size arka planda çok büyük fayda sağlamaktadır.

Security Log Agent Devre Dışı Bırakma Nasıl Olur?

Önemi yüksek olan bu uygulamanın devre dışı bırakılması kesinlikle önerilmemektedir. Çünkü akıllı telefonunuz güvenlik kayıtları okuyamazsa güvenlik tehditlerini algılayamaz. Bu durumda telefonu çok büyük risklerin içerisine sokacaktır.

Ancak yine de bu uygulamayı devre dışı bırakmak istiyorsanız bunun için root erişiminizin olması gerekmektedir. Çünkü akıllı telefon, üçüncü taraf bir uygulamanın kaldırılması gibi kaldırılmasına izin vermeyecektir. Root erişimini sağladıktan sonra uygulamayı telefonda arayıp, devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak bu uygulamanın telefondan kaldırılması güvenlik tehditlerine karşı telefonu korumasız hale getireceğinden kesinlikle önerilmemektedir.

Security Log Agent Nasıl Kaldırılır?

Root erişimi kazandıktan sonra, üçüncü taraf paket devre dışı bıraktırıcı uygulamaları kullanarak  kaldırma işlemini yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *