Mobil Dünya

Android Cihazlarda Geç Şarj Olması Kesin Çözümler


Android cihazların ve genel tüm akıllı cihazların sorunlarından birisi geç şarj olma sorunudur. Telefonun geç şarj olması da istediğimiz zaman telefonu her yerde kullanmamızı kısıtlayan bir durumdur. Android cihazlarda geç şarj olması konusuna sadece bir çözüm değil çözümler getireceğiz. Bu çözümler sayesinde cihazlarınızı daha hızlı bir şekilde şarj edebileceksiniz.

Öncelikle şunu söylemeliyiz, android cihazlarda geç şarj olması çözümü için gösterilen *#0228# kodu yarardan çok zarar verebilecek bir koddur. O yüzden biz bu kodu kullanmanızı önermiyoruz. Telefonun batarya düzenini bozabileceği gibi ilerde akıllı telefonunuzun yazılımsal olarak bazı sorunlarla karşılaşmasını da sağlayabilir. Ancak uygulayıp başarı sağlayanlar olduğu için biz bu çözümü paylaşacağız.

*#0228# Geç Şarja Çözüm

Telefonunuzun arama kısmına geliyoruz ve *#0228# kodu yazıp arama tuşuna tıklıyoruz. Çıkacak olan ekranda Quick start seçeneğini tıklıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra şarjınızın yükseldiğini ya da düştüğünü görebilirsiniz. Bunu gördükten sonra telefonunuzu şarja takın ve şarj etmeye başlayın.

Hızlı Şarj Uygulaması

android-gec-sarj

Android market üzerinde ücretsiz indirebileceğiniz Faster Changer yani Hızlı şarj uygulaması ile android cihazlarınızı daha hızlı bir şekilde şarj edebiliyorsunuz. Uygulamayı yükleyip açıyoruz ve telefonu şarj etmeye başlatıyoruz. Android uygulamasını ücretsiz play market’ten indirmek için solda ki resime tıklayarak google play’e gidebilir ve uygulamayı android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Usb Daha Hızlı Şarj Eder

Telefonu alırken veya daha sonradan aldığınız usb cihazlar telefonunuzu daha hızlı şarj ettiği ispatlanmıştır. Bu Usb cihazlar ile android telefonunuzu diğer şarj aletlerine göre daha hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Bu 3 çözüm dışında Android cihazınızı daha hızlı şarj etmek için önerebileceğimiz akıllı cihazınızın kapalı durumda iken şarj takmanız veya şarj ederken ekran parlaklık seviyesini düşürmeniz olacaktır. Bunlar da daha hızlı bir şarj imkanı sizlere sağlayabilir.


İlginizi Çekebilir
Mobil Dünya

GB Whatsapp Plus Özellikleri Nelerdir? [Detaylı Liste]

GB Whatsapp Plus, Android uygulama marketi Play Store üzerinden ve APK dosyası olarak…
Read more
Mobil Dünya

Pil Şişmesi Çözümü Var mı?

Akıllı telefonda sık yaşanan sorunlardan birisi pil sorunlarıdır. Telefona enerji sağlayan ve…
Read more
Mobil Dünya

Powerbank Kaç mAh Alınmalı? [Nedenleri]

Powerbank, yani taşınabilir şarj cihazları piliniz için bir depo görevi görmektedir. Bu…
Read more

9 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *