Genel

Selfie (Özçekim) Çubuğu Nasıl Yapılır?


Öz çekim günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilmekte olan bir yapıya sahip olmasıyla bilinmektedir. Hatta bununla ilgili olarak birçok insan işi ticari olarak algılamakta ve öz çekim için çubuklar hazırlamaktadır. Gelin birlikte yapalım. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeleri kısaca bahsetmek istiyorum.

Özçekim çubuğu yapımı

İlk olarak bir pirit yapışkan yardımı ile beraber 2 adet mukavva karton birbirine yapıştırmakta fayda olacaktır. Yapıştıracağınız mukavva ile beraber arada hava boşluğu kalmaması için iyi bir şekilde cetvel yardımıyla bastırmakta fayda olacaktır bu işlemlerin hemen akabinde ise telefonunu iki katı uzun bir şekilde dikdörtgen kesme işlemi uygulayacaksınız. Telefonunuzu ölçeceksiniz ve bunun iki katı büyüklüğünde dikdörtgenin kestikten sonra cetvel yardımı ile beraber yarısını bir çizik atacaksınız. Daha sonra ortadan ikiye katlayacaksınız ve aynı dikdörtgenden bir tane daha çizip önceki gibi ortadan ikiye katlayacaksınız.

Bu işlemlerin hemen akabinde sağlam bir şekilde yapışmasını ilk yardımı ile gerçekleştirecek ve son olarak çubuğa ihtiyacınız olacak. Bu çubuğu herhangi bir kırtasiyeden temin edebilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz çubuk ve kartonları elektrik bandı yardımı ile beraber öz çekim çubuğunuza yapıştırınız.


İlginizi Çekebilir
Genel

Samsung A12 TV Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte, telefonların TV’ler ile bağlantısı…
Read more
Genel

Android Auto Kablosuz Nasıl Bağlanır?

Android Auto, akıllı telefonunuzun müzik ve navigasyon uygulamaları gibi bazı işlevlerini…
Read more
Genel

Google Play İşlem Tamamlanamıyor Hatası ÇÖZÜMÜ

Google Play Store, Android için önemli çekim merkezlerinden birisidir. Google Play Store…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *