Android Telefonlar

Güç Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır? | 4 Farklı ÇÖZÜM


Akıllı telefon üreticileri, üretim sırasında kullanıcıların hiç bir problem yaşamaması için en kaliteli sağlam malzemeyi kullanarak üretim yaparlar. Ancak bazen akıllı telefonunuzda herhangi bir koruma kılıfı olmazsa istenmeyen kazalar ve aksilikler yüzünden belirli bölümlerinin bozulma ihtimali vardır. Güç tuşu da bu tarz istenmeyen aksilik nedeniyle bozulabilir. Peki açma kapama tuşu çalışmayan telefon nasıl açılır? Güç Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır?

ÇÖZÜMLER

Bu 4 Harika Çözümü Kullanarak Güç Tuşu Bozuk Olan Akıllı Telefonunuzu Açın!

Güç Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır

Çözüm 1: Tuşlara Basmak İçin Dış Nesneleri Kullanın

Güç tuşu bozuk olan telefonunuzu açmak için, kürdan veya saç tokası gibi ince olan fiziksel nesneleri kullanabilirsiniz. Çok fazla baskı uygulamadan akıllı telefonunuz açılana kadar basmaya devam edin.

Çözüm 2: Telefonunuzu PC’ye Bağlayın

Bu çözüm çok fazla akıllı telefonda olan uygulanabilir olmasa da denemeye değer. USB kablosunu kullanarak akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Akıllı telefonların bazılarında şarj almaya başladığında telefon açılacaktır.

Çözüm 3: Ses ve Ana Sayfa Düğmesine Basın

Akıllı telefonunuz eski bir model ise ses tuşu ile birlikte ana ekran tuşuna aynı anda basarak cihazınızı açmayı deneyebilirsiniz. Bu işlemi yapmanız için ilk olarak bir USB kablosu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonra her iki ses seviyesi tuşuna ve cihaz USB ile bağlıyken ana sayfa tuşuna basılı tutun. Karşınıza menünün çıkması bir kaç dakika sürebilir. Karşınıza menü çıktığı zaman ses tuşları ile kontrol edebilir ve güç tuşu olmadan bu sayede cihazınızı yeniden başlatabilir ve açabilirsiniz.

Çözüm: Ses Tuşlarına Basın

Yeni bir akıllı telefon sahibi iseniz ses tuşlarını kullanmanız yeterli olacaktır. Bunun için sesi kısma tuşuna basılı tutun ve telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza bağlayın. Bir menü görene kadar ses düğmesinde basılı tutun. Menü çıktıktan sonra ses tuşlarını kullanarak başlat seçeneğini seçin ve telefonunuzu açın.

Bu yollar ile Güç Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır? sorunun çözümünü oluşturabilirsiniz. Umarım güç tuşu bozuk olan Samsung, Huawei, Redmi, Xiaomi, Oppo gibi Android telefonlarınızın yeniden açmanızı sağlayabilir.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *