Android Telefonlar

Android Ekranı Siyah Beyaz Yapma Nasıl Olur?


Android, her güncellemesinde farklı özellikler getirerek kullanıcıları cezbetmeye devam etmekte. Android 10 ile birlikte gelen karanlık mod bir çok kullanıcı tarafından çok beğenilen özellikler arasında yer aldı. Hem görünüşü hem de pil tasarrufu sağlaması kullanıcılardan tam not aldı. Bu mod ile birlikte getirdiği farklı bir mod daha bulunmaktadır ve o da Android Gri Ton modudur. İsminden de anlaşılacağı gibi bu mod sayesinde Android Ekranı Siyah Beyaz Yapma işlemi rahatlıkla olabilmektedir. Karanlık mod gibi bu modda da pil tasarrufu yapmanızı sağlar.

Android Ekranı Siyah Beyaz Yapmanın Modu Nedir?

Bu modun adı Gri ton modudur ve ekranınızı siyah beyaz bir hale getirir. Gri modda, GPU yalnızca siyah ve beyaz renklerini oluşturacağı için güç tüketimini de azaltmış olur. Akıllı telefonunuzun sahip olduğu ekran türü ne olursa olsun, bu modun pil ömrü üzerinde kesinlikle etkisi bulunmaktadır.

Android Ekranı Siyah Beyaz Yapma Etkinleştirme

Android Ekranı Siyah Beyaz Yapma

Ekranı siyah beyaz yapmak için gri ton modunu açmanız gerekmektedir. Bu ayarı açmak için de Android geliştirici seçeneklerini etkinleştirmelisiniz. Aşağıda ki ilginizi çekebilir yazısı linkine tıklayarak, Android geliştirici modunu etkinleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?
  • Ayarlara gidin.
  • Sistem bölümüne gidin.
  • Geliştirici Seçenekleri” bölümüne gidin.
  • Renk Alanını Uyarın” veya “Renk Alanını Simüle et” veya “Simulate Colour Space” (telefonunuzda hangi seçenek görünüyorsa) seçin.
  • Açılır pencereden “Monochromacy” “Tek Renklilik” seçeneğini seçin.
  • Akıllı telefonunuz artık siyah beyaz olacaktır.

Bu yöntem sadece Android Lollipop ve üstü sürüm kullanan Android cihazlarda çalışmaktadır. Daha eski Android telefonlarda üçüncü taraf uygulama kullanmanız gerekmektedir. Bununla birlikte, telefonun root erişimini de sağlamanız gerekecektir. Kısacası eski sürüm akıllı telefonlarda bu modun etkinleştirilmesi çok fazla önerilmemektedir.

Android Ekran Siyah Beyaz Oldu Ne Yapmalıyım?

Gri mod özelleği genellikle Android kullanıcıları tarafından manuel olarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Ancak, üçüncü taraf uygulamalar bu modun otomatik olarak etkinleştirilmesini sağlayabilir. Eğer bu moddan kaynaklı ekranınız siyah beyaz olduysa, yukarıda ki işlemi yaparak bu moddan çıkış yapabilirsiniz. Ancak telefonunuz farklı bir nedenden dolayı siyah beyaz olduysa, sitemizin arama kısmında sorununuzla ilgili çözüm arayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *