Android Telefonlar

Android *31# İptal Etme Nasıl Yapılır? [Detaylı]


Akıllı telefonlar üretilirken bir çok gizli seçeneği içerisinde barındırır. Bu seçenekler açıklanmamış seçenekler olduğu için uygulandığı zaman nasıl iptal edileceği de çok fazla bilinmemektedir. Bu yüzden kullanıcılar bu seçenekleri kullandıkları zaman iptali veya geri dönüşü konusunda sıkıntı yaşarlar. Android akıllı telefonlarda “*31#” kodu da bunlardan birisidir. Bu kodun telefonda gerçekleştirdiği bir amacı bulunmaktadır ancak üreticiler bununla ilgili net bir bilgi vermemiştir. Kullanıcılarda bunu bir yerden görüp, uyguladıkları zaman geri dönüşünün nasıl olacağını bilmemektedirler. Bugün ki makalemizde Android *31# İptal Etme  işleminin nasıl yapılığına göz atacağız?

*31# Nedir?

*31# İptal Etme

Android telefonlarda bulunan bu kod, arama bölümünde ki tuşlarla yapılabilen “Giden aramalarda numara gizleme” işlemini yapan bir özelliktir. Bu kodu tuşladığınız zaman, arayan kimliğinizi gizlemiş olursunuz. Yeni nesil akıllı telefonların çoğunda eğer arayan numarasını gizlemiş ise, telefon o aramayı kabul etmeyecektir. Bu yüzden arayan numarasının gizlenmesi çok mantıklı değildir.

Android *31# İptal Etme Nasıl Yapılır?

Arayan kimliğinizi gizlediniz ve telefonunuzla artık bir çok aramayı yapamıyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken *31# kodunu iptal etmek olacaktır. Bu kodu iptal etmek için aşağıda ki yöntemleri izleyiniz.

  • Telefon arama bölümüne girin.
  • Arama tuşlarını kullanarak #31# basıp arayın.
  • Arayan numara gizleme özelliği devre dışı bırakılmıştır.

*31# Ne İşe Yarar?

Akıllı telefonlarda bulunan bu gizli kodun özelliği, arayan kişinin numarasını gizleme özelliğini getirmektedir. Akıllı telefonunuzla *31# tuşlarına basıp, arama yaptığınız zaman bu özelliği aktif hale getirmiş olursunuz. Tekrar devre dışı bırakmak için yukarıda belirttiğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz.

*31# İptali İçin Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Gerekir mi?

*31# iptali için belirtilen çözüm yollarından birisi fabrika ayarlarına sıfırlamak olsa da bu durum kesinlikle önerilmez. Fabrika ayarlarına dönmek tüm verilerinizi sileceği için bu durum biraz zaman alabilir. Buna gerek kalmadan yukarıda ki yöntemi uygulayarak iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç

Akıllı telefonunuzda gizli olan bu özelliği kullandıktan sonra tekrar nasıl iptal edeceğinizi öğrenmiş olduğunuzu umuyoruz. Bununla birlikte, *31# iptal etme türk telekom, *31# iptal etme vodafone, *31# iptal etme turkcell, *31# iptal etme bimcell gibi sorularında cevapları yukarıda ki iptal etme yolunu izleyerek çözülebilmektedir.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *