Teknoloji Haberleri

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir? [Detaylı]


Daha önce üretilen telefonların bataryası nikel kullanılarak yapılıyor ve bu nedenle yeni alınan telefon ilk kullanımdan önce yaklaşık olarak 8 ila 12 saat şarj edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye ediliyordu. Ancak yeni gelişen teknoloji ile şuan ki akıllı telefonlar lityum iyon ile yapılmakta ve Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir sorusu lityum pilli telefonlar için çok önemli değil. Ancak yine de bazı detayları atlamamak gerekiyor ki bugün ki yazımızda bundan bahsedeceğiz.

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir?

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Şarj Edilir

  • Yapmanız gereken ilk adım akıllı telefonunuzun üretici tarafından verilen kılavuzu okumak ve burada ilk kullanımda telefonun ne kadar şarj edilmesiyle alakalı bir özel talimat olup olmadığına bakmak. Çünkü lityum pil bile olsa telefonun sistemine göre değişkenlik gösterebilmekte.
  • Neredeyse tüm tanınmış akıllı telefon üreticileri, pil yüzdesi yüzde 60 ila 70 arasında olan akıllı telefonların ticaretini gerçekleştirmekte.
  • Yukarıda ki belirleyici bilgiye göre, akıllı telefonunuz yüzde 60 ila 70 bir şarj seviyesinde gelirse, kullanımdan önce şarj edeceksiniz diye bir kural bulunmuyor.
  • İlk kullanımda kaçınılması gereken en önemli detay, akıllı telefonu gece şarja takıp tüm gece boyunca şarjda tutmamak.
  • Yeni aldığınız telefon sıfır şarj ile gelirse, şarj cihazınızın kalitesine göre saat değişkenlik göstereceğinden yüzde 60 ila 70 arasında bir seviyeye kadar getirip daha sonra kullanmaya devam etmek.

İlginizi Çekebilir
Teknoloji Haberleri

Android 13 Kullanan Telefonlar: Sadece %5.2

Android 13, 2021 yılının Ağustos ayında tanıtımı yapılan Android işletim sisteminin en son…
Read more
Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S23 Fiyatları Belli Oldu! [S23, S23+, S23 Ultra]

Koreli teknoloji devi Samsung, bir kaç gün önce Samsung Galaxy S23 serisinin 1 Şubat 2023…
Read more
Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S23 Ultra Görüntüleri Sızdı!

Samsung’un 1 Şubat 2023 günü tanıtacağı S23 serisi için yeni sızıntılar ortaya…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *