Teknoloji Haberleri

Whatsapp Silinen Mesajı Geri Alma Özelliğini Getirdi! [Nasıl Olur?]


Teknoloji devi şirketin en popüler uygulamalarından birisi olan WhatsApp, bir önceki güncellemelerinde getirdiği mesaj silme özelliği herkes tarafından çok konuşulmuştu. Bu özellikle ilgili kullanıcıların en çok şikayet ettiği silinen mesajı geri almanın imkansızlığı olduğuydu. Kullanıcılar uzun zamandır Whatsapp’tan bunu çözmesini beklediler ve şirket bu sese kulak verip çözüm bulmaya karar verdi.

Whatsapp Silinen Mesajı Geri Alma Özelliği

Whatsapp Silinen Mesajı Geri Alma

Whatsapp beta sürüm 2.22.18.13’ten başlayarak kullanıcıların silinen mesajları geri almasına olanak tanıyan yeni bir özelliğini test ediyor. Bu özelliğin adı “Yanlışlıkla Silme” olarak adlandırıldı. Şirket bu yeni özelliği birkaç aydır test ediyor, artık Android ve iOS kullanıcıları için yayınlanmış sürümde mevcut hale getirdi.

Peki “Yanlışlıkla Silme” nasıl çalışıyor?

Bir önceki sürümlerde “Herkesten sil” yerine “Benden sil” dokunursanız, başka bir seçeneğiniz olmuyordu. En son yayınlanan güncellemesi ile artık bu problem ortadan kaldırıldı ve Whatsapp Silinen Mesajı Geri Alma özelliğini resmi olarak kullanıma sundu.

“Benden sil” seçeneğine dokunarak bir mesajı sildiğiniz zaman, Whatsapp ekranın hemen alt kısmında hata yaparsanız bu silme işlemini geri alacağınızı size bildiriyor. Bu işlemi yapmak için ise size 5 saniyelik bir ufak zaman tanıyor. 5 saniye içerisinde bir pencere görünüyor ve mesajı geri almanıza ve dilerseniz herkesten silmenize imkan veriyor. Bu özelliğin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gönderen ve alan kişinin de Whatsapp son güncellemesini kullanıyor olması gerekiyor.


İlginizi Çekebilir
Teknoloji Haberleri

Android 13 Kullanan Telefonlar: Sadece %5.2

Android 13, 2021 yılının Ağustos ayında tanıtımı yapılan Android işletim sisteminin en son…
Read more
Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S23 Fiyatları Belli Oldu! [S23, S23+, S23 Ultra]

Koreli teknoloji devi Samsung, bir kaç gün önce Samsung Galaxy S23 serisinin 1 Şubat 2023…
Read more
Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S23 Ultra Görüntüleri Sızdı!

Samsung’un 1 Şubat 2023 günü tanıtacağı S23 serisi için yeni sızıntılar ortaya…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *