Mobil Dünya

Vivo S16 Serisi 22 Aralık’ta Geliyor!


Vivo 2022 Mayıs ayında üç model içeren bir seri olan Vivo S15’i piyasaya sürmüştü. Bu akıllı cihaz orta sınıf olarak tabir edilen bir işlemci ile desteklenirken üst modelleri Vivo’nun bir önceki amiral gemisinin işlemcisi ile destekleniyordu. Ancak teknoloji devi şirket bu serinin ardılı olan seriyi yayınlamayı istiyordu.

Bugün Çin’in en büyük blog sitelerinden Weibo’da yepyeni bir Vivo S16 serisinin 22 Aralık 2022, saat 19:00 (Çin Saati) da piyasaya sürüleceğini resmi olarak duyuruldu. Şirket yaptığı duyuruda özellikle “S16” kelimesinin üzerine vurgu yaptı. Vivo S16 serisinde 3 cihaz yer alacak ve bu 3 cihaz Çin blog sitesinde açıklanarak bazı teknik özellikleri belirtildi.

Vivo S16 Seri Özellikleri

Vivo S16 Serisi

Vivo S16 Pro Mediatek Dimensity 8200
Vivo S16 Snapdragon 870
Vivo S16e Samsung Exynos 1080

ile donatılacağı resmi olarak aktarıldı. Vivo S16 serisinde ki akıllı telefonların üçünde de tek delikli bir ekrana sahip olacak ve yeni bir renk şeması ile piyasaya sürülecek. Ayrıca serinin tüm telefonlarında da 50MP ön kameranın olacağı ortaya çıktı. Seri’de ki arka kameralar OIS yani optik görüntü sabitleme desteği olacak ve bu seri için yeni bir yumuşak ışık portre algoritmasının da geliştirildiği bildirildi.

Daha iyi bir pil desteği ve geniş depolama seçeneği de serinin ana özellikleri arasında yer alacak. Telefonların üçü de 80W hızlı şarjı destekleyecek. Depolama ile ilgili ise, standart Vivo S16 için 8+256GB depolama olacak, Pro modeli içinde 12+256GB ve 12+512GB depolama alanlarına sahip olacak.

22 Aralık 2022’de yapılacak olan tanıtım etkinliğine kadar Vivo’nun farklı özellikleri de açıklaması bekleniyor.


İlginizi Çekebilir
Mobil Dünya

GB Whatsapp Plus Özellikleri Nelerdir? [Detaylı Liste]

GB Whatsapp Plus, Android uygulama marketi Play Store üzerinden ve APK dosyası olarak…
Read more
Mobil Dünya

Pil Şişmesi Çözümü Var mı?

Akıllı telefonda sık yaşanan sorunlardan birisi pil sorunlarıdır. Telefona enerji sağlayan ve…
Read more
Mobil Dünya

Powerbank Kaç mAh Alınmalı? [Nedenleri]

Powerbank, yani taşınabilir şarj cihazları piliniz için bir depo görevi görmektedir. Bu…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *