Sosyal Medya

TikTok Toplu Video Silme Nasıl Yapılır?


150 milyondan fazla kullanıcısı olan ve her geçen gün daha da ileriye giden TikTok uygulaması, artık insanlar için hem eğlence hem de para kazanma platformu haline geldi. Tiktok üzerinden para kazanma artması ile birlikte artık kullanıcılar sayfalarını sıfırdan yapılandırmaya başladı. Bu yapılandırma sırasında da en çok merak edilen sorulardan birisi TikTok Toplu Video Silme işleminin nasıl yapılacağıdır.

TikTok Toplu Video Silme Nasıl Yapılır?

TikTok Toplu Video Silme

TikTok’da videolar toplu olarak nasıl silinir sorusu kullanıcılar tarafından en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Ancak TikTok tam olarak toplu bir şekilde video silme işlemine izin vermemektedir. Bunun nedenini, kullanıcıların tüm videolarını sildikten sonra bunu tekrar geri getiremeyeceği için böyle yanlış bir işlem yapılmasının önüne geçmek olarak açıklamıştır.

Ancak çok fazla önerilmese de bazı üçüncü taraf uygulamaları ve uzantıları ile tiktok videoları toplu silme işlemini yapabilirsiniz. Üçüncü taraf uygulamaların ve uzantılarının önerilmemesinin nedeni ise, hesabınızın kimlik bilgilerini ele geçirebilme ihtimalidir.

Tiktok videolarını toplu olarak silmek için kullanıcıların kullandığı uzantılardan birisi Chrome Web Mağazası içerisinde bulunan “Delete All My Videos on TikTok” uzantısıdır. Bu uzantı sayesinde videolarınızı toplu olarak silebileceğinizi ancak bunun çok fazla önerilmediğini unutmayınız.

TikTok Tek Tek Video Silme Nasıl Yapılır?

1. Telefonunuzda TikTok uygulamasını açın.
2. Alt menüden “Profil” sekmesine dokunun.
3. Silme işlemi için “silmek istediğiniz” videoya dokunun.
4. Üç noktalı simgeye dokunun.
5. Seçenekleri en sağa kaydırın ve “Sil” seçeneğinin üzerine dokunun.
6. Silmek istediğiniz tüm videolar için aynı işlemi tekrar uygulayın.

TikTok Video Silme 3 Nokta Yok

TikTok Toplu Video Silme

Kullanıcıların video silmek istediği zaman karşılaştıkları sorunlardan birisi de video ekranına gelindiği zaman 3 nokta olmamasıdır. Bu genellikle uygulama kaynaklı bir sorundur. Bu yüzden uygulamayı tekrar başlatmak veya uygulamanın önbelleğini silmek kullanıcıların uygulayıp başarılı sonuç aldığı çözümler arasındadır.

TikTok Videolarını Tek Seferde Silmek

TikTok, kullanıcıların yanlışlıkla tüm videolarını silmesinin önüne geçmek için toplu video silme işlemine izin vermemektedir. Ancak tek seferde tüm videolarınızı silmenin bir çözümü vardır. Bunu yapmanın yolu ise TikTok hesabınızı silmektir. Hesabınızı silin ve yeni bir hesap oluşturun. İşte sıfırdan yeni bir hesap ile başlamış olmanın en kolay çözümü.


İlginizi Çekebilir
Sosyal Medya

Android Instagram Akış Yenilemedi Hatası Nasıl Çözülür?

Son yıllarda sosyal medyanın kullanımını inanılmaz bir artış gösterdi. Artık insanlar…
Read more
Sosyal Medya

Instagram Ruh Eşi Nerede Efekti Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, aileniz, arkadaşlarınız…
Read more
Sosyal Medya

Spotify Son Dinlenenler Nasıl Silinir? [Kesin Çözüm]

Spotify son çaldığınız veya dinlediğiniz şarkıların listesine tüm kullanıcılar…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *