Genel

Telefonumun Şarjı Varken Kapanıyor [ÇÖZÜM]


Telefonumun Şarjı Varken Kapanıyor

Akıllı telefonların gelişimine baktığımız zaman her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde ileriye gittiğini görebiliriz. 10 yıl önce akıllı telefonlarla çok kısıtlı işlemler yaparken şimdi neredeyse bir mini bilgisayar gibi kullanabiliyor ve istediğimiz çoğu işlemi yapabiliyoruz. Bununla birlikte gelişen sosyal medya ağı sayesinde de akıllı telefonlarda ki geçirilen vaktin süresi de artmış oluyor. Akıllı telefonlara getirilen tüm bu özellikler ve geçirdiğimiz sürenin artması telefonumuzun piline olan yükü daha da artırmakta. Yeni üretilen telefonlarda pil güçleri artırılsa da bu kadar işlevsel uygulamalar ve yoğun kullanım pili zorlamaktadır. Bu yüzden pil ile ilgili hatalar her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle Telefonumun Şarjı Varken Kapanıyor sorunu veya telefon şarjı yüzde 50 de kapanıyor, telefon şarjı yüzde 40 da kapanıyor gibi bir çok sorun ortaya çıkıyor.

Genellikle Telefonumun Şarjı Varken Kapanıyor sorunu yaşayan kullanıcılar sorunun kaynağının tamamen pil ile alakalı olduğunu düşünüyorlar. Bu doğru bir yaklaşım değil çünkü şarj varken telefonun kapanması tamamen pile bağlanacak bir konu değildir. Elbette pil ömrünün bitmiş olması bu durumu etkileyen faktörlerden birisidir ancak ilk olarak diğer konulara çözüm yollarına bakmamız gerek ve en sonunda pil değişimine gitmemiz gerekir. Şimdi neden olabileceği ile ilgili sizlere bir kaç fikir sunacağız.

  • Bozuk/Hatalı Uygulama : Telefonunuza son zamanlarda indirdiğiniz uygulamaları kontrol edin. Çünkü için uygun olmayan bir uygulama yüklenmiş ise telefonunuzun kapanmasını etkileyen faktörlerden birisi olabilir. Bu durumda yapmanız gereken uygulamayı zorla durdurun ve verileri temizleyip uygulamayı kaldırın.
  • Güncelleme Problemi : Telefonunuza gelen son güncellemeyi yapmamış olabilirsiniz. Bunun sebebi telefonunuzun güncellemeyi yaparken bir sorun yaşamış olabilir ve eksik bir şekilde indirmiş olabilir. Bunun için yapmanız gereken eğer güncelleme halen telefonunuzda var olarak gözüküyorsa güncellemeyi bitirin eğer gözükmüyorsa güncellenmemiş hale getirmeyi deneyin. Bunu nasıl yapacağınız genellikle telefonların üreticilerinin web sitelerinde yazmakta.
  • Hatalı Şarj (yazılım) : Telefonunuzun şarj yazılım kalibrasyonunu kaybetmiş olabilir. Bunun için önerilen çözüm yolu telefonu tamamen şarj ederek şarjı tamamen bitirmeye çalışın. Bu adımı en az 2 defa deneyin.
  • Donanım Hatası : Piliniz artık işlevini görmüyor olabilir. Pilinizi bir cep hastanesinde tamir ettirin veya yeni bir pil ile değiştirin.

Yukarıda ki sunduğumuz yollar kullanıcılardan başarılı geri dönüş aldıkları yollardan bazılarıdır. Bazı kullanıcı pili değişmiş bazı kullanıcı hatalı uygulamasını kaldırıp çözümü gerçekleştirmiştir. Umarım size de faydalı olur.


İlginizi Çekebilir
Genel

Samsung A12 TV Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte, telefonların TV’ler ile bağlantısı…
Read more
Genel

Android Auto Kablosuz Nasıl Bağlanır?

Android Auto, akıllı telefonunuzun müzik ve navigasyon uygulamaları gibi bazı işlevlerini…
Read more
Genel

Google Play İşlem Tamamlanamıyor Hatası ÇÖZÜMÜ

Google Play Store, Android için önemli çekim merkezlerinden birisidir. Google Play Store…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *