Android Telefonlar

Telefon Şarjdayken Şarj Düşüyor | 4 Farklı ÇÖZÜM


Akıllı telefonların işlevlerinin artması ile birlikte pile gelen yük fazlalaşmaya başladı. Bu da telefonları gün içerisinde belki bir belki birden fazla kere şarj etmek zorunda bırakıyor. Telefonları şarj ederken de hızlı bir şekilde şarj edip tekrar telefonumuzu elimize alıp işlerimize bakmak istiyoruz. Ancak durum bazen istediğimiz gibi olmuyor ve yeterli hızda şarj alamıyoruz. Hatta bazen Telefon Şarjdayken Şarj Düşüyor problemi ile de karşılaşıyoruz. Peki bu problemi yaşamanın nedenleri nedir? Şarj sırasında pil seviyesi düşüyor ise ne yapmamız gerekiyor?

Telefon Şarjdayken Şarj Düşüyor Çözümleri

Telefon Şarjdayken Şarj Düşüyor

  • Orijinal ve standart şarj cihazı kullandığınızdan emin olun. Varsayalım ki, şarj cihazı 5V 1A ama sizin telefonunuz için gerekli ve ideal olan 5V 2A, işte bu tarz bir durumda şarj verimliliğiniz düşük olur.
  • Doğru kabloyu kullanın. Kablolarda şarj cihazları kadar önemlidir. Bazen telefona tam uyum sağlamayan bir kablo şarj sırasında istenilen verimi akıllı telefona vermez. Bu yüzden farklı bir şarj kablosu veya orjinali takmak en iyisi olacaktır.
  • Şarj etmek için bilgisayara bağlamaktan kaçının. Telefonu şarj etmenin en iyi yolu elektrik üzerinden şarj etmektir. USB kablosu ile bilgisayara bağlanıp şarj etmek yeterli verimlilik sağlamayacaktır.
  • Gereksiz Uygulamaları kapatın. Telefonunuzun arka planında büyük kapasiteli oyunlar veya videolar çalışıyor ise, şarj olurken bile pili azalma sorunu yaşayabilirsiniz.
  • Donanım arızası. Akıllı telefonunuz halen güç kaybı yaşıyorsa donanımsal bir pil arızası olabilir. Bunun için güvenilir bir cep hastanesine telefonunuzu götürüp tamir ettirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *