Genel

Telefon Nasıl Soğutulur? | 6 Farklı Çözüm Yolu


Akıllı telefonunuzun ısınmasının ne kadar kötü olduğunu biliyor musunuz? Aşırı ısınmadan kaynaklı telefonun yaşayabileceği bir çok sıkıntı vardır. Telefonun pili uzun süre ısınırsa, telefonun iç mekaniği de ısınacak bu da telefonun zaman zaman otomatik olarak kapanmasına veya görüşme sırasında birden kapanmasına neden olabilir. Bununla birlikte telefonun ısınması pilide ısıtıp pilin şişmesine neden olabilir. Bugün ki yazımızda Telefon Nasıl Soğutulur ? Telefonumu nasıl soğuturum çözüm yollarına bakacağız ve akıllı telefonumuzun eskime sürecini azaltıp ömrünü uzatmaya çalışacağız.

Telefon Nasıl Soğutulur?

Telefon Nasıl Soğutulur

# Sıcak Yerlerden Uzaklaşın

Soğumayı sağlayacak etkenlerden birisi akıllı telefonunuzu o an sıcak yerlerden uzaklaştırmaktır. Telefonunuzu doğduran güneş vuran bir yerde veya sıcak bir arabanın içerisinde unutmayın. Telefonu soğutmanın ilk adımı, telefonunuzu serin bir yere götürmektir.

# Telefon kılıfınızı çıkarın

Akıllı telefonunuz sıcaksa, telefon kılıfı bu ısıyı tutar. Kılıfın çıkarılması, telefonun ısı deliklerini engellemeden işlevlerini yapmalarını sağlayacak ve telefonunuzun daha hızlı soğumasına yardımcı olacaktır.

# Uygulamaları Kapatın

Kullanmadığınız tüm uygulamaları kapatın. Kullanılmayan uygulamaların arka planda çalışmasına izin vermeniz pili çalıştırır ve bu da akıllı telefonunuzun ısınmasını artırır. Bu durum hem pil seviyenizi korur hem de telefonunuzun ısınmayıp, soğumasını sağlar.

# Telefonunuzu Bir Süre Kullanmayın

Tabir-i caizse telefonunuzu rahat bırakın. Telefonunuzu bir süre kullanmayın.

# Telefonunuzu havalandırın

Telefonunuzu fiziksel olarak sallamak biraz garip gözükse de fizik için öyle değil. Akıllı cihazınız fazla ısındığı zaman esinti oluşturmak cihazın serinlemesine yardımcı olabilir. Bir esinti oluşturmak için elinizle sallayabilir veya kağıt sallayıp serinletebilirsiniz. Telefonun soğumasına yardımcı olacaktır.

# Ani ısı değişikliklerinden kaçının

Çok ısınmış bir telefonu ani bir şekilde soğutmak için yapılan dolaba koymak, su dökmek, çok soğuk suyla silmek gibi ani sıcaklık değişikliklerinden kesinlikle kaçının. Bu akıllı telefonun bileşenlerini zorlayıp cihazın bozulmasına yol açabilir.


İlginizi Çekebilir
Genel

Samsung A12 TV Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte, telefonların TV’ler ile bağlantısı…
Read more
Genel

Android Auto Kablosuz Nasıl Bağlanır?

Android Auto, akıllı telefonunuzun müzik ve navigasyon uygulamaları gibi bazı işlevlerini…
Read more
Genel

Google Play İşlem Tamamlanamıyor Hatası ÇÖZÜMÜ

Google Play Store, Android için önemli çekim merkezlerinden birisidir. Google Play Store…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *