Genel

Telefon Kulaklığı Görmüyor Ne Yapmalıyım? [5 Farklı ÇÖZÜM]


Sessiz olunması gereken bir ortamda veya sadece kendinin duymasını istediğin şeylerin dinlenmesini sağlamanın en güzel yolu kulaklıklardır. Kulaklıklarla ilgili genellikle fazla sorun yaşanmaz ama en çok görünen problemlerden birisi telefon kulaklığı algılamıyor sorunudur. Bu sorunu yaşamanızın birçok neden olabilir. 5 farklı çözüm ile Telefon Kulaklığı Görmüyor Ne Yapmalıyım? sorusunun cevabını yanıtlayacağız.

Telefon Kulaklığı Görmüyor Ne Yapmalıyım?

Telefon Kulaklığı Görmüyor

* Kulaklıklarınızı Kontrol Edin

Yapılması gereken ilk ve en önemli şey kulaklığınızı kontrol etmektir. Kulaklıkların gerçekten çalışıp çalışmadığını öğrenmenin en kolay yolu ise, kulaklıklarınızı en yakınınızda bulunan farklı bir akıllı telefona veya medya cihazına takıp test etmek olacaktır. Taktığınız zaman ses sorunu devam ediyorsa sorun kulaklıklardan kaynaklanıyordur. Ancak kulaklıkta herhangi bir ses sorunu yok ise diğer çözüme geçin.

* Cihazın Ayarlarını Kontrol Edin

Kulaklığınız diğer cihazlarda sorunsuz çalışıyorsa ikinci seçenek cihazın ayarlarını kontrol etmek olacaktır. Kontrol edilecek karmaşık ve fazla bir ayar olmadığından bu işlem son derece bilindik ve basittir. Ses seviyesini kontrol etmek için ses tuşlarından birine basın ve paneli genişletin. Tüm ses seviyelerinin yeterli yükseklikte olduğundan emin olun.

* Cihazınızı Yeniden Başlatın

Yukarıda ki 2 çözümde bir başarı sağlanamazsa cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Yeniden başlatmak için, güç bölümü açılana kadar güç düğmesine basılı tutun ve ardından yeniden başlat üzerine dokunun.

* Kulaklık Bağlantı Noktanızı Temizleyin

Akıllı telefonlarımızı her yere götürürüz. Bu nedenle bazı yerlerinde toz, kir, nem gibi şeyler oluşabilir. Kulaklık bağlantı noktasında da kir, kum, nemlenme gibi şeylerin görünmesi yüksektir. Temizleme işlemi için aşağıda ki yolları takip edebilirsiniz:

  • İşlemi kolaylaştırmak için Android cihazınızı yana doğru eğin.
  • Küçük bir pipet alıp, jak yerine yakınlaştırın ve bir kaç defa üfleyin.
  • Ardından jak içerisini küçük bir pamuğun üstüne çok hafif bir zeytinyağı dökerek temizleyin.
  • Telefonunuzu kapatın.
  • Bir kaç dakika kurumasını bekleyin.

* İkincil Ses Bağlantılarını Devre Dışı Bırakın

Ses jakı ile Bluetooth arasında bir parazitlenme olup jakın çalışmasını engelleme olasılığı vardır. Bu sorunun çözümü için akıllı telefonunuzun Bluetooth özelliğini kapatın.

Tüm bu önerilerden sonra sorununuz halen devam ediyorsa güvenilir bir cep hastanesinden teknik destek alabilirsiniz. Samsung, Xiaomi, Huawei, Redmi, Oppo, OnePlus gibi tüm akıllı telefonlarda yukarıda ki işlemler geçerlidir. Umarım yazımız sizlere faydalı olup, sorununuzun çözümünü sağlamıştır.


İlginizi Çekebilir
Genel

Samsung A12 TV Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte, telefonların TV’ler ile bağlantısı…
Read more
Genel

Android Auto Kablosuz Nasıl Bağlanır?

Android Auto, akıllı telefonunuzun müzik ve navigasyon uygulamaları gibi bazı işlevlerini…
Read more
Genel

Google Play İşlem Tamamlanamıyor Hatası ÇÖZÜMÜ

Google Play Store, Android için önemli çekim merkezlerinden birisidir. Google Play Store…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *