Genel

Sony Xperia X HDR Ekran İle Geliyor!


HDR son nesil TV’lerde yeni moda olan bir ekrandır ve ama burada tv-lerden konuşmayacağız, konumuz akıllı telefonlar, daha doğrusu gelecek Xperia X Premium akıllı telefonları. Söz konusu telefonlar Xperia X serisi modelerine eklenecektir ve HDR ekranını kullanan ilk Android olabilir.

Xperia Z5 Premium ilk 4K ekrana sahib olduğu gibi, Xperia X Premium telefonları da yeni rekorlu maksimum parlaklık, 1300 nit ile High Dynamic Range (HDR) oynatma desteği ile 5.5 ” whitemagic Full HD LCD bir ekran sayesinde bu ilke imza atabilir.

Xperia X Premium

Sadece bu değil, Xperia X Premium ekranı iyi 1,07 milyar tekrarlanabilir renge kadar ulaşan, 1024 RGB renk tonları ile 10-bit renk derinliği sunacaktır. Buna ek olarak, yenileme hızı, 2000:1 bir kontrast ile 120 Hz kadar ulaşacaktır.

Bu canavarca ekran dışında, Xperia X Premium X Performans telefonlarına eşit olacaktır. Yani Snapdragon 820, 3GB RAM, 23 megapiksel kamera ve USB Type-C sahip olacaktır. Burada yer alan bilgilerin hiçbirinin henüz resmi olmadığını unutmayın ve eğer Xperia X serisinin daha haziran ayında geleceğini düşünürsek hala çok şeyin değişmesi için zaman vardır.


İlginizi Çekebilir
Genel

Samsung A12 TV Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte, telefonların TV’ler ile bağlantısı…
Read more
Genel

Android Auto Kablosuz Nasıl Bağlanır?

Android Auto, akıllı telefonunuzun müzik ve navigasyon uygulamaları gibi bazı işlevlerini…
Read more
Genel

Google Play İşlem Tamamlanamıyor Hatası ÇÖZÜMÜ

Google Play Store, Android için önemli çekim merkezlerinden birisidir. Google Play Store…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *