Teknoloji Haberleri

Samsung Pay Nedir? Nasıl Kullanılır?


Samsung Pay Samsung tarafından sunulan kablosuz ödemelere adanmış yeni bir araçtır. Şu an için, mobil ödeme, bazı yeni akıllı telefon ve saatlerde bulunan NFC çipi ile çalışıyor. Ki, Amerikada sadece yaklaşık % 3 esnaflarda NFC-ye sahip POS cihazları vardır.

Samsung, mobil ödemelere adanmış bu süreci hızlandırmak için çalışıyor, bu şekilde, Kore bir süre önce mobil ödeme sistemi geliştiren bir şirket ile anlaşmıştır ve böylece her yerde mevcut olan manyetik POS cihazlarından ödeme yapılması mümkün olacaktır.

Bu teknoloji MST (Manyetik Güvenli İletim) adlanıyor ve yeni Samsung Galaxy S6 ve 6S Edge telefonlarına dahil edilmiştir. Şöyle ki, bu telefonlara sahip kullanıcılar Manyetik POS ve NFC ile mobil ödeme yapabilecekler.
Güvenlik için Samsung kredi kartı verilerinin ARM Trust Zone ve KNOX sayesinde güvende olacağına garanti veriyor. Aynı zamanda alımlar parmak izi ile teyit edilecektir.

Bu yeni hizmet ilk olarak Kore’de sunuldu sonrasında Amerikada da kullanıcı kitlesi toplamayı başardı. Yakın zamanda Avrupaya gelmesini de bekliyoruz.


İlginizi Çekebilir
Teknoloji Haberleri

Android 13 Kullanan Telefonlar: Sadece %5.2

Android 13, 2021 yılının Ağustos ayında tanıtımı yapılan Android işletim sisteminin en son…
Read more
Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S23 Fiyatları Belli Oldu! [S23, S23+, S23 Ultra]

Koreli teknoloji devi Samsung, bir kaç gün önce Samsung Galaxy S23 serisinin 1 Şubat 2023…
Read more
Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S23 Ultra Görüntüleri Sızdı!

Samsung’un 1 Şubat 2023 günü tanıtacağı S23 serisi için yeni sızıntılar ortaya…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *