Teknoloji Haberleri

Samsung İki Yeni Marka Patenti! “Galaxy Joy” ve “Nudge”


Bir kaç saat önce Samsung’un yeni patent başvurusu yaptığıyla ilgili haberler sızmaya başladı. Çeşitli muhtemel isimler arasında, iki isim oldukça ilginç görünüyor: Galaxy Joy ve Nudge. Örneğin Galaxy J1, J3 ve diğerleri için “akıllı telefonlar” olarak konuşuluyorsa, Galaxy Joy için şu şekilde bir açıklama düşünülüyor:

Galaxy Joy Açıklama

“Cep telefonları; Cep telefonları, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için kablosuz kulaklıklar; şarj edilebilir piller; Pil şarjörleri; Cep telefonları, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için deri case-ler; Cep telefonları, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için flip kapaklar; Tablet bilgisayarlar; Akıllı telefonlar.”

Samsung Galaxy Joy

samsung-galaxy-yeni-patent

Daha kesin bilgilerse Nudge ile ilgilidir. Şöyle ki Nudge Galaxy S6’ya uygulanacak temassız elektronik cihazları kontrol için tasarlanmış yeni bir biyometrik tanıma yazılımı olması gerekiyor. Açıklama böyle belirtiliyor:

“Diğer bilgisayar uygulamaları, bilgisayar, cep telefonları, akıllı saatler ve diğer taşınır ve multimedya cihazlarının temassız kontrolü için jest, yüz ve ses tanıma için kullanılan bilgisayar yazılımı; okuma, otomatik, yönetmek ve diğer üçüncü taraf bilgisayar uygulamalarını kontrol etmek için indirilebilir bilgisayar uygulama yazılımı.”


İlginizi Çekebilir
Teknoloji Haberleri

Android 13 Kullanan Telefonlar: Sadece %5.2

Android 13, 2021 yılının Ağustos ayında tanıtımı yapılan Android işletim sisteminin en son…
Read more
Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S23 Fiyatları Belli Oldu! [S23, S23+, S23 Ultra]

Koreli teknoloji devi Samsung, bir kaç gün önce Samsung Galaxy S23 serisinin 1 Şubat 2023…
Read more
Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S23 Ultra Görüntüleri Sızdı!

Samsung’un 1 Şubat 2023 günü tanıtacağı S23 serisi için yeni sızıntılar ortaya…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *