Android Telefonlar

Samsung Galaxy A53 Suya Dayanıklı mı?


Samsung’un A serisi olan akıllı telefonları yıllardır kullanıcılar tarafından en çok beğenilen ve sevilen orta sınıf serilerden birisi olmuştur. Samsung Galaxy A52 büyük beğeni toplamasının ardından Samsung, 8 çekirdek, 5nm işlemci, 6.5 inç AMOLED ekran, dört arka kamera ve 128 genişletilebilir depolama gibi son derece iyi özelliklere sahip yeni modeli Samsung Galaxy A53 piyasaya sürmüştü. Kullanıcılar bu yeni akıllı telefonunda su ve toza dayanıklılık derecesi olan IP derecesini alıp almayacağını merak ediyordu. Samsung Galaxy A53 hangi IP derecesine sahiptir? Samsung Galaxy A53 Suya Dayanıklı mı?

Samsung Galaxy A53 Suya Dayanıklı mı? Samsung Galaxy A53 Su Geçirir mi?

Samsung Galaxy A53 Suya Dayanıklı mı

Koreli şirketin çok beğenilen akıllı telefonu Samsung A53 IP67 derecesine sahip. Bu derece IP68 derecesi kadar güçlü olmasa da, telefonu su ve tozdan korumak için fazlasıyla yeterli bir derece. Çünkü şunu unutmamak lazım, IP68 akıllı telefonlar dahi tamamen su geçirmez değillerdir. Burada dikkat edilmesi gerekenler vardır, eğer onlara dikkat ederek telefonunuzu kullanırsanız A53 bu konuda suya ve toza dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung’un resmi olarak Samsung Galaxy A53 ile ilgili yaptığı açıklamada IP67 derecesinin ” toza, kire ve kuma dayanacak kadar uygun kabul edilir ve otuz dakikaya kadar maksimum 1,5 m derinliğe kadar su altında kalmaya dayanıklıdır.” açıklamasına yer verildi. Ancak burada söylenen su tatlı sudur. Tuzlu ve klorlu su telefon için büyük zararlar oluşturabilir ve kesinlikle önerilmez.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *