Android Telefonlar

Kulaklık Takılı Değil Ama Takılı Diyor [ÇÖZÜM]


Akıllı cihazlarda yazılımla ilgili hatalar kadar donanım ile ilgili hatalar da olmaktadır. Bazen yazılımla ilgili olduğunu düşündüğümüz hatanın donanıma ait olduğunu görürüz. Kulaklık Takılı Değil Ama Takılı Diyor hatası da tam olarak budur. Bir çok kullanıcı bu hatayı yaşayıp hata ile ilgili çözüm yolu ararken sorunun yazılımla alakalı olacağını düşündüklerini ve bununla ilgili çözüm yolları uyguladıklarını belirtmiştir. Ancak bu konuda durum tamamen farklı!

Kulaklık Takılı Değil Ama Takılı Diyor Çözümü

Kulaklık Takılı Değil Ama Takılı Diyor

  • Kulaklığın jak girişinde kulaklığı algılayıcı küçük bir delik yani anahtar bulunur. Bu anahtarın içerisinde kir veya başka nedenle bir şey sıkışırsa kulaklık çıkarıldıktan sonra da akıllı telefonunuz da kulaklık simgesi görüntülenebilir.

Yapmanız gereken telefonu kapatıp, kulaklığın ucuna pamukla çok az yağ sürüp kulaklık girişine takın ve bir kaç kez fazla zorlamadan çevirin. Bu işlemi yaptıktan sonra en az 10 dakika kurumaya bırakın. Sorunun çözüldüğünü çok büyük ihtimalle göreceksiniz. Çünkü bu sorunu yaşayan Android kullanıcıları bu yöntem ile sorunu halledip çözüme kavuşturdular. Umarım size de faydalı olur.

Samsung, Huawei, Xiaomi, Redmi, Google Pixel gibi tüm Android cihazlarda bu sorunun çözümünü aynı şekilde uygulayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *