Android Haberleri

iOS’dan Androide Geçiş Nasıl Yapılır?


Tecrübesi ve bilgisi yetersiz olan kullanıcılar için iOS’tan Android’e geçiş konusu sıkıntılı bir hal alabilir. Konu hakkında bilgisi olmayan kullanıcılar cihazlarındaki verileri kaybedebilirler. iOS’tan Android’e geçmek için şunlara dikkat etmek gerekir;

Rehberi taşımak: Bu işlem bazı kullanıcılar için kolaylıkla yapılan bir işlemken bazıları içinse çok zor yapılmaktadır. Öncelikle rehberde yer alan numaraların hangi hesapta saklandığını bulmak gerekiyor.

Bu; Ayarlar –Mail-Kişiler-Takvimler-Hesaplar yolunu takip ederek yapılabilir. Bu menüde rehberi Gmail hesabına senkronize edilerek yapılabilir.

Rehber iCloud hesabında ise iCloud hesabındaki rehber bilgilerini Android’e aktarmak için tüm numaralar öncelikle Gmail hesabına aktarmalı ve sonra buradan yeni cihaza transfer edilmelidir. Bunu gerçekleştirebilmek için birkaç aşama işlem gerekmekte.

Öncelikle iOS cihazdan Ayarlar-Mail-Kişiler-Takvimler-Hesaplar-iCloud seçilir. Daha sonra iCloud.com adresine gidilir ve Apple ID kullanarak giriş yapılır.Sonra Kişiler seçeneği tıklanır ve açılan pencerede sol alt köşesindeki dişli ikonuna tıklanır. Gelen menüden önce Tümünü Seç, sonra da vCard’ı Dışa Aktar seçeneği tıklanır.
Bu adımda Gmail hesabına aktarılacak vCard oluşturur.

Daha sonra bilgisayardan Gmail hesabına girilir ve E-Posta Yaz sekmesinin üstündeki Posta sekmesi tıklanır. Açılan menüde Rehber seçilir. Rehber seçeneğine tıklanır ve sağ taraftaki Daha fazla sekmesi açılır ve İçe Aktar seçeneği tıklanır. Son olarak ise Android cihazdan Gmail hesabına giriş yapıldığında tüm rehber otomatik olarak transfer edilmiş olur.

iOS’tan Android’e geçiş nasıl yapılır sorusuna bir başka cevabı ise rehberin iPhone üzerinden aktarılması metodudur.

Eğer rehber ne iCloud ne de Gmail’de saklanmıyorsa tüm rehber direkt olarak iPhone üzerinden de aktarılabilir. Bunun yapılması için iTunes programı kullanılır. İlk önce iPhon ara kablo ile bilgisayara bağlanır ve iTunes programı başlatılır.

Programdaki cihazın üzerine tıklanır ve Info seçeneği tıklanır. Sonra aşağıdaki Sync contacts with seçeneğinin karşısındaki menüden GoogleContacts seçilir. Buradan Kullanıcı adı ve şifre girilerek işlemin tamamlanmasını beklenir. Rehber SIM kart üzerinden de yeni cihaza aktarılabilir. Eski usulleri kullanmayı sürdüren kullanıcılar, rehberi SIM karta aktararak da transfer edebilirler. People aracılığıyla SIM rehberi kolaylıkla içe aktarılabilmektedir.


İlginizi Çekebilir
Android Haberleri

Instagram Grup Profilleri Kullanıma Sunuluyor

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, kullanıcıları için bir…
Read more
Android HaberleriAndroid Uygulamalar

Akıllı Telefonlarda Göz Sağlığını Nasıl Koruyabiliriz?

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra, yaşamımızın bir parçası gibi her an…
Read more
Android Haberleri

Huawei Mate 7 Marshmallow Güncellemesi Yayınlandı

Beta testi süresinden sonra, Huawei nihayet 2014 yılındaki amiral gemisi olan Huawei Mate 7…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *