Mobil Dünya

Engriks Nasıl Kaldırılır? Engriks Virüsü Kaldırma | Resimli Anlatım


Android telefonların baş belası olan virüslerden bir tanesi de Engriks adlı virüstür. Bu virüs diğer virüslere göre kaldırılması zor olduğu için herkesi uğraştırmaktadır. Bugün ki hata giderme makalemiz de bu Engriks nasıl kaldırılır sizlere madde şeklinde ve resimli olarak anlatacağız. Fazla sözü uzatmadan bu baş belası konuyu tamamen çözüm yolu nasıl oluyor ona geçelim;

Engriks Nasıl Kaldırılır?

Devam etmeden önce, Wi-Fi ve mobil taşıyıcı tarafından sağlanan ağ bağlantısı da dahil olmak üzere, veri iletimini kapattığınızdan emin olun.

1-) Android cihazınızı Safe Mode-da (Güvenli mod) önyükleme yapın. Bunu yapmak için Güç düğmesini basılı tutun ve güç seçenekleri menüsünün görüntülenmesi için bekleyin.

android-power-menuleri

2-) Onay isteyen Reboot to safe mode dialog yazısını görene kadar Power off tıklayın ve OK tuşuna basın.

android-reboot-to-safe-mode-limitsiz-android

3-) Android menüsüne gidin ve Ayarları seçin. Daha (More) simgesini seçin Uygulama yöneticisine (Application manager) dokunun ve TÜM (All) yazısına ilerleyin. Listede aşağı bakın ve Engriks, Engrils, Measure, Monkey Test, Time Service, MobileOcr, SystemInfo bulun.

engriks-bul

4-) Engriks işaretini seçin ve Force stop dokunun. Bu seçenek etkin değilse, bu adımı atlayın ve hemen Kaldır (Uninstall) seçeneğine tıklayın. Uygulamanın kaldırılması için bekleyin ve ara yüzden çıkın.

5-) Yeniden başlatın (Restrat). Cihaz otomatik olarak normal modda başlatılacaktır. Sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Eğer çözülmemiş ise Google Play’dan güvenilir mobil güvenlik uygulamasını indirin ve virüsler için telefonunuzu (tabletinizi) tarayın ve tespit edilen tüm tehditleri kaldırın.


İlginizi Çekebilir
Mobil Dünya

GB Whatsapp Plus Özellikleri Nelerdir? [Detaylı Liste]

GB Whatsapp Plus, Android uygulama marketi Play Store üzerinden ve APK dosyası olarak…
Read more
Mobil Dünya

Pil Şişmesi Çözümü Var mı?

Akıllı telefonda sık yaşanan sorunlardan birisi pil sorunlarıdır. Telefona enerji sağlayan ve…
Read more
Mobil Dünya

Powerbank Kaç mAh Alınmalı? [Nedenleri]

Powerbank, yani taşınabilir şarj cihazları piliniz için bir depo görevi görmektedir. Bu…
Read more

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *