Android Telefonlar

Dokunmatik Ekranları Korumak İçin Neler Yapabiliriz?


Eskiden dokunmatik ekranlar yerine tuşlu telefonlar vardı. Kullanımın dokunmatik ekranlarda çok daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Ancak dokunmatik ekrana sahip olan telefonları korumak tuşlu telefonları korumaktan çok daha zordur. Öncelikle dokunmatik ekranınızın çalıştığı bu konuda oldukça önemlidir. Dokunmatik ekranlardan kimi basınca duyarlı kimi ise sıcaklığa duyarlıdır. Bu sebeple korunması gereklidir. Ancak bu korumanın doğru bir şekilde yapılması gereklidir. Eğer doğru bir şekilde yapılmaz ise bu telefonunuza zarar verebilir.

İlk şart, Titiz kullanım!

Her şeyden önce telefonunuzun da bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın. Telefonunuzun detaylarını küçük telefon temizleme fırçaları ile temizleyebilirsiniz bu telefonunuzun küçük detaylarına giren tozların temizlenmesi açısından oldukça önemlidir.

Dokunmatik ekran için en tercih edilen yöntem!

Dokunmatik ekranları korumak için en çok tercih edilen yöntem ise ekran koruyucu filmlerdir. Bunları dereceleri vardır. Çok kalın da olabilir çok incede ancak biz orta kalınlıkta olan ekran koruyucu filmleri tercih etmekteyiz. Diğer yandan telefonlarınızı kullanırken dikkatli olmalısınız. Örneğin tırnaklarınızla ekran temizlemekten kaçınmalısınız.

Dokunmatik ekran sağlığına önem verin

Diğer bir yandan dokunmatik ekranlı bir telefona sahipseniz sert bir şekilde dokunmaktan kaçının ekrana. Böylece kendinizin verebileceği zararlardan önlemiş olursunuz. En çok karşılaşılan sorunlardan biride gün ışığıdır. Telefonunuzu gün ışığı altında bırakmanız hem dokunmatik ekranına zarar verecektir hem de telefonun ana elemanlarına. Dokunmatik ekranlı telefonlarınızı temizlerken mikrofiber bez kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Böylece dokunmatik ekranlar daha korunaklı bir hale gelir.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *