Android Telefonlar

Android Yeşil Nokta Nedir?


Android Yeşil Nokta

Android Yeşil Nokta, Android telefonlarda yeni güncellemeler ile bazı farklı özellikler ortaya çıktı. Bu özellikler aslında kullanıcıların yararına olan özellikler olsa da Android kullanıcıları bu özelliklerin ne işlevi olduğunu bilmediği için tedirgin olabiliyor. Çünkü bazı nokta, belirti, bildiri gibi belirsiz durumlar telefonun ele geçirildiğini, izlenildiği şüphelerini oluşturuyor. Bu yazımızda da Android 12 güncellemesi ile sistem tarafından getirilen bir özellikten bahsedeceğiz.

Android Yeşil Nokta Nedir?

Yeni güncelleme ile birlikte Android telefonlarda cihazda ki bir özelliğin kullanıldığı durumlarda sistem o özelliğin kullanıldığına dair bir belirti işareti getirmiştir. İşte gördüğümüz yeşil nokta budur. Bazen aşağıda ki resimde olduğu gibi küçük bir nokta olarak gözükmektedir bazen de yeşil bir çerçeve olarak gözükmektedir. Bu iki durumda aynıdır. Bir nevi gizlilik özelliği olan bu durum, herhangi bir uygulama kamera veya mikrofonu kullanıyorsa küçük bir yeşil nokta olarak belirmektedir.

Android Yeşil Nokta

Android 12 özelliği ile birlikte gelen bu bildirim işareti korkulacak bir durum değildir. Samsung, Huawei, Xiaomi, OnePlus, Redmi, Oppo gibi 12 güncellemesi almış tüm Android cihazlarda bulunmaktadır.

Güncellemelerin getirdiği bu gizli özellikler bilinmelidir ki kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak ve güvenlik sağlamak içindir. Bunun için bu tarz özellikleri kapatmak için uğraşmamıza gerek yoktur. Android bir diğer güncellemesinde bununla ilgili belki farklı bir özellik daha ortaya çıkaracak ve bize faydalı bir deneyim oluşturacaktır.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *