Android Telefonlar

Android Yedek Alma ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?


Açık kaynağı ile dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android işletim sistemi, piyasada bulunan mobil cihazların %65’i aşkın bir kısmında kullanmaktadır. Piyasaya mobil cihaz süren neredeyse her marka kendi ürettiği cihazına uygun olan Android versiyonunu geliştirmektedir. Dolayısıyla Android derken kastedilen, tek bir işletim sistemi değil çok fazla versiyonu olan bir sistemdir.

Android işletim sistemini kullanan firmalar arasında başta Samsung olmak üzere HTC, Sony gibi birçok teknolojide dünya devi olan şirketler kullanmaktadır. Geliştirilen her versiyonu ile yeni özellikler ortaya koyan Android işletim sistemi kullanıcıları için birçok kolaylık da sunmaktadır. Tam burada Andoid’te yedek alıp, geri yükleme nasıl yapılır sorusu akla gelebilir.

Bu önemli bir konudur çünkü yedekleme yapma olanağı, kullanıcılara birçok avantaj sunmaktadır. Android işletim sisteminde yedekleme yapmak için Samsung tarafından üretilen telefonların bazı modellerinde gelişmiş uygulamalar bulunsa da birçok model ve marka için bu söylenemez. Androd’te özellikle rehberin, mesajların ve cihazdaki tüm belgelerin yedeklenmesi kullanıcı açısından çok önemlidir. Çünkü yedekleme işlemi sayesinde Android işletim sistemine sahip cihazlarda önemli olan hiçbir belge kaybedilmemiş olur.

Android’te yedekleme işlemi bilhassa telefonun çökmesi durumunda format atarken veya yeni bir ROM kurulmak istediğinde önemli hale gelir. Rehber ve mesajlar öncelikli olmak üzere kayıtlı olan tüm belgelerin yedeklenmesi için bir uygulama geliştirilmiştir. My Backup Pro adlı bu uygulama ile bütün belgeler kolayca yedeklenebilmektedir.

My Backup Pro uygulaması cihaza kurulduktan sonra deneme versiyonu da ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Programdan memnun kalındığında ise sınırsız sürümü bir miktar ücret karşılığında satın alınabilmektedir. Tavsiye edilen, programın öncelikle deneme sürümünün kullanılmasıdır. Bu program ile yedeklenen tüm uygulamalar ve dosyalar anında geri yüklenebiliyor.

Android cihazlarda yedekleme yapılan ve geri yükleme sağlanan başka programlar olsa da en çok kullanılan program My Backup Pro’dur. Bu program hakkındaki tüm bilgileri görmek ve programı satın almak için Google Play Store hesabına giriş yapılarak programın indirilmesi yeterlidir.
Android cihazlarınızdaki bütün bilgileri ve belgeleri yedeklemek ve ihtiyaç duyulduğunda çok basit birkaç işlem ile geri yüklemek bu kadar kolaydır.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *