Android Telefonlar

Android Telefonum Bilgisayara Bağlanmıyor? [ÇÖZÜM]


Android cihazlar bazen Windows bilgisayarlarla bağlantı kurma noktasında sıkıntı yaşarlar. Android Debug Bridge ile sağlanan USB bağlantılarındaki hata çoğunlukla USB için kurulan sürücülerin sağlıklı olmamasından kaynaklanır. Eğer Android cihaz bilgisayara bağlanmıyorsa ve USB Debug yapıldıysa Android dosya sistemine bilgisayardan ulaşabilir. Aksi halde medya depolama alanına ya da SD kartına ulaşım sağlanıyor. Sisteme tamamen erişebilmek için Android sürücülerin tamamını ortadan kaldırarak evrensel bir sürücü kullanmak gerekir. Bu durumda kullanabilecek en uygun program Universal Windows ADB Driver’dır.

Universal Windows ADB Driver, android cihazın her dosyasına erişmek isteyenlerin tercih ettiği bir sürücü olsa da herhangi bir Android cihazdaki dosyaları bilgisayar üzerinden kontrol etmeyi de sağlıyor. Bunun için şu işlemler yapılabilir:

Öncelikle Android cihaz bilgisayara USB ile bağlanır. Bu yapılınca Windows Aygıt Yöneticisine ulaşılır. Aygıt Yöneticisi ikonundan USB bağlantısı oluşturulan ADB sürücüsüne sağ tıklayıp seçenekler içinden “Sil” komutunu bulunur. Artık cihaz bilgisayardan çıkarılabilir. Bu yolla işe yaramayan sürücünün cihaz her bağlandığında karşımıza çıkmasını engelleriz. Bu işlem zorunlu olmasa da aynı hataların tekrar oluşmaması için alınan bir tedbirdir.

– USB sürücü kaldırma programı ile gereksiz Android sürücüleri kaldırılır. Öncelikle yapılması tavsiye edilen işlemler içinde daha önce kurulu olan sürücüleri tamamen etkisiz hale getirmektir. USB Deview programı yardımı ile bilgisayara USB ile bağlanmış tüm cihazların görülerek sürücülerini yönetme imkanı vardır. Bağlantıların arasında gri renkte olanlara göz atarak bunların arasında “Google”, “Linux”, “ADB” ve “Android” sürücülerinin silinmesi gerekmektedir.

– Universal Windows ADB Driver kurulumu sağlanır. Universal Windows ADB Driver adı verilen sürücü kurulur. Bu sürücü tüm Android cihazlarıyla uyumlu olarak çalışır. Fakat, sürücünün çalışabilmesi için kurulumunun manuel olarak yapılması gerekiyor. Program indirildikten sonra kurulumunu gerçekleştirilirse bu işlem büyük bir ölçüde bitirilir. Hemen sonrasında Android cihaz USB ile bilgisayara bağlanır.

Android telefonum Bilgisayara bağlanmıyor diyen kullanıcılar için sorunun çözümü bu kadar basit. Bugüne kadar Google’nin evrensel bir sürücüyü piyasaya çıkarmamış olması şaşkınlık veren bir konu. AirDroid ile kablosuz bağlantı kurmak mümkün olsa da kablolu bağlantı seçeneği daha güvenli bir olacaktır.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *