Android Telefonlar

Android Telefon Bilgisayara Bağlanmıyor


Günümüzde android telefon kullanıcılarının sıklıkla maruz kaldığı sorunlardan biri de android telefon bilgisayara bağlanmıyor sorunudur. Aslında android telefonunun bilgisayara bağlanmamasının çözümü oldukça basittir. Konu hakkında biraz bilgisi bulunan android kullanıcıları bu sorunu kolayca çözüme kavuşturacaktır. Dilerseniz makalemizde birçok android telefon kullanıcılarının karşılaştığı bu önemli sorunun çözümü hakkında sizlere bilgiler sunalım.

Android Telefon Bilgisayara Bağlanmıyor ise Yapılması Gerekenler

  • Telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlamak istediğiniz takdirde ilk olarak eğer varsa ekran kilidini açmalısınız. Hemen sonrasında ise telefonunuzu tekrardan bilgisayarınıza bağlamayı deneyin.
  • Bu durum sonucunda eğer sorununuz halen devam ediyorsa muhtemelen telefonunuzu bilgisayarınıza bağlanmasını engelleyen anti virüs programı bulunmaktadır. Dolaysıyla anti virüs programınızı devre dışı bırakmanızı tavsiye etmekteyiz.
  • Bu durum sonucunda sorununuz halen devam ediyorsa muhtemelen sürücünüzde sorun olabilmektedir. Ana klasör bölümünden özellikler sekmesini tıklayarak buradan aygıt yöneticisi kısmına giriş yaparak sarı ünlemli kısma giriş yapmalısınız. Buradan android telefonunuza yüklemiş olduğunuz programı kaldırın ve tekrar yeniden kurun. Ayrıca üniversal kabloları kullanmıyorsanız sorununuz bu sebeple de olabilmektedir. Sorununuzun bu nedenle olduğundan şüphe ediyorsanız telefonunuzu bir süreliğine kapatıp yeniden açın.
  • Eğer tüm işlemler sonucunda android telefonunuz halen bilgisayarınıza bağlanmıyorsa bilgisayarınız direkt bağlantıdan android telefonunuza algılayamıyor olabilir. Bu aşamada telefonunuzun ayarlar kısmından USB bağlantılarını ayarlayarak bağlanmayı deneyebilirsiniz.
  • Eğer bu da sorununuza çare olmaz ise son çare olarak android telefonunuzun ayarlarını fabrika ayarlarına geri döndürmek olacaktır. Ancak bu son çözüm yolunu sizlere pek tavsiye etmemekteyiz. Zira telefonunuza farkında olmadan zarar verebilirsiniz.

Yukarıda da görüldüğü üzere android telefonunuzun bilgisayarınıza bağlanma sorununa bazı çözümler bulunmaktadır. Dolaysıyla bu çözümleri deneyebilirsiniz. Uygulanmasının oldukça basit olduğu bu yöntemlerin uygulanması konusunda herhangi bir zorluk çekerseniz konu hakkında yeteri kadar bilgisi bulunan başka bir kullanıcıdan destek talep edebilirsiniz. Bu sayede gerek android telefonunuza ve gerekse de bilgisayarınıza farkında olmadan zarar vermekten de kaçınmış olacaksınız.

Makalemizde android telefon bilgisayara bağlanmıyorsa ne yapmak gerekir hakkında sizlere bilgiler sunduktan sonra makalemizi burada tamamlamaktayız. Takıldığınız yerde yorumlar yaparak bilgi alabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir
Android Telefonlar

Samsung Müzik Bulma Özelliği Nedir?

Akıllı telefonunuzda dinlediğiniz herhangi bir müziğin veya sesin kime ait olduğunu öğrenmek…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Notları Aktarma Nasıl Yapılır?

Notlar, yeni nesil cep defterleridir. Herhangi bir konu hakkında bir not alacaksak, hemen akıllı…
Read more
Android Telefonlar

Samsung Telefondan Tablete Görüntü Aktarma Nasıl Yapılır?

Tabletler, telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olduğu için video veya görüntü depolamak…
Read more

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *