Android Uygulamalar

Android Batarya Süresini Nasıl Uzatırım?


Akıllı cihazların gelişmesi ile birlikte bir sorun haline gelen bataryaların çabuk bitmesi her insanı sıkıntıya uğratabilecek durumlar arasında yerini almaktadır. Çok acil işiniz var ve telefonunuzu kullanmanız gerekiyor, çıkarıyorsunuz telefonu bakıyorsunuz kötü bir süpriz ile karşılaşıyorsunuz. Pil süresi çok az! Bu tip durumlar ile karşılaşmamak için android telefonlarda batarya süresi nasıl uzatılır konusunu ele alacağız.

Öncelikle şunu bilelim batarya neden çabuk biter. Bildiğiniz gibi arkadaşlar akıllı telefonlarda siz bütün uygulamalardan çıksanız da arka planda çalışan uygulamalar olabilir. Bunun yanında internetin çalışması, ekranın parlaklığı gibi durumlar da olduğundan pil hızlı bir şekilde azalır.

Tasarruf sağlayarak çözüme kavuşun!

android-pil-tasarrufu

Android uygulamalar arasında “Deep Sleep Battery Saver” yani uyku halinde bataryayı korur ismi ile google play’de olan bu batarya süresini uzatmaya yarayan uygulama çok fazla işinize yarayacak. Uygulama sayesinde pil süreniz iki katı seviyesine çıkacaktır.

Uygulama Nasıl İşe Yarıyor?

Yukarıda’da belirttiğimiz gibi batarya süresinin hızlı bitmesinin nedenlerinin en önemlisi arka planda çalışan uygulamalar, internet ve ekran gibi faktörlerdir. Bu uygulama sayesinde telefonunuzun ekranı kapandığı zaman uygulama otomatik olarak arka planda çalışan bütün uygulamaları kapatıyor, interneti kesiyor ve pil süresini uzatıyor.

Uygulama hiçbir şekilde telefonunuz da fazla yer kaplamayan ve telefonu kasmayan bir uygulamadır. Pro yani ücretli sürümü de mevcuttur. 6 tl gibi bir fiyatı var. Bunu da öneririm, pil ile ilgili sorun yaşayanlar için birebir müthiş fayda sağlayacaktır. Aşağıda ki linkten uygulamayı indirebilirsiniz.

“Deep Sleep Battery Saver” – Google Play


İlginizi Çekebilir
Android Uygulamalar

Android Whatsapp Avatar Oluşturma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarını elinde bulunduran Meta, Whatsapp Avatar…
Read more
Android Uygulamalar

Google Maps Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

Google Maps, yani Google Haritalar belki de son yılların en önemli yazılımlarından birisidir.
Read more
Android Uygulamalar

Samsung Galaxy Store Uygulama İndirmiyor ÇÖZÜMÜ

Samsung akıllı telefonlarda varsayılan olarak gelen Samsung Galaxy Store son yıllarda kendisini…
Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *